‘’Sen Ben Lenin’’ Filmi İlk Resmi Teaser Yayınlandı

40.İstanbul Film Festivali’nde Türkiye prömiyeri yapılacak olan Sen Ben Lenin filminin ilk resmi teaserı yayınlandı. Tufan Taştan’ın ilk uzun metraj filmi Sen Ben Lenin, festivalde ‘Seyfi Teoman En İyi İlk Film Ödülü’ için yarışacak.

Ödüllü kısa filmleriyle tanınan yönetmen ve senarist Tufan Taştan’ın ilk uzun metraj filmi Sen Benin Lenin’den ilk resmi teaser geçtiğimiz günlerde geldi. Dünya prömiyerini birkaç ay önce 43. Moskova Film Festivali’nde yapan polisiye ve kara mizah türündeki Sen Ben Lenin şimdi de Türkiye prömiyeri için hazırlanıyor.

Sen Ben Lenin, 1 ile 13 Temmuz arasında düzenlenecek olan 40. İstanbul Film Festivali kapsamında 13 Temmuztarihinde Maximum Uniq Açıkhava‘da gösterimini yapacak.

Tufan Taştan’ın yönetmen koltuğunda yer alırken senaryosunu da Barış Bıçakçı ile birlikte kaleme aldı. Filmin başrolünü Barış Falay ve Saygın Soysal paylaşıyor. Ayrıca oyuncu kadrosunda Melis Birkan, Serdar Orçin, Nur Sürer, Salih Kalyon, Hasibe Eren gibi başarılı oyuncular da yer alıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.