Okul Tıraşı’na CINEMA JOVE’ dan Ödül

Yönetmen Ferit Karahan’ın yeni filmi “Okul Tıraşı”, İspanya’da düzenlenen 36. Valencia Uluslararası Film Festivali CINEMA JOVE’ dan En İyi Film ve Seyirci Ödülü ile döndü.

Okul Tıraşı, baskıcı bir yatılı okulda hastalanan oda arkadaşını hastaneye götürmek isteyen ancak önünde bir dizi engelle karşılaşması ile okuldaki bürokrasi kademelerini bir bir devreye sokmaya çalışan Yusuf’un hikayesi…

Başrollerini Ekin Koç, Mahir İpek, Cansu Fırıncı, Melih Selçuk ile çocuk oyuncu Samet Yıldız’ın paylaştığı ve yönetmen koltuğunda Ferit Karahan’ın oturduğu Okul Tıraşı, uluslararası festivallerde bir bir ödüllere kavuşuyor.

‘Okul Tıraşı’, 71. Berlin Uluslararası Film Festivali’nde FIPRESCI Ödülü’nü ve 38. Uluslararası Fecr Film Festivali’nde ‘En İyi Senaryo Ödülü’nü kazanmıştı. Son olarak ise İspanya’da düzenlenen 36. Uluslararası Valencia Film Festivali CINEMA JOVE’dan da En İyi Film ve Seyirci Ödülü ile ayrıldı.

Film, önümüzdeki günlerde Sırbistan’da Europen Film Festivali’nde, Hırvatistan’da Mediterranean Film Festivali’nde, Tunus’ta düzenlenen Manarat Film Festivali’nde ve Güney Kore’de Seoul Guro Uluslararası Çocuk Filmleri Festivali’nde yarışacak.

Yorum Yap

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.